Conferința „Profesiile agriculturii viitorului”

Elevii clasei a X-a A au plăcerea de a vă invita să participați la Conferința „Profesiile agriculturii viitorului” pe care o vor organiza joi, 18 martie 2021, de la ora 18, în cadrul proiectului realizat de Fundatia WorldSkills Romania, în colaborare cu Station Europe și Profesorul Digital, cu sprijinul financiar al Raiffeisen Comunități.
Întâlnirea de joi va fi un bilanț al celor 8 săptămâni de muncă și de analiză a oportunităților pe care tinerii de azi le au pentru a deveni agricultorii specializați ai agriculturii de mâine.
Alaturi de elevii noștri, la întâlnire vor participa si reprezentanți ai mediului de afaceri local, care ne vor împărtăși experiențele lor în domeniul inovațiilor agricole.


Video call link: https://meet.google.com/gyc-pnrw-ati


Va așteptăm cu drag!