Legea trebuie respectată?

Legea trebuie respectată?

 

Proiect de parteneriat cu Penitenciarul de Maximă Siguranţă Aiud – Serviciul de Intervenţie Psihosocială, cu scopul conştientizării în rândul elevilor a consecinţelor care apar atunci când LEGEA nu este respectată!Legea trebuie respectată?

Legea trebuie respectată?

Miercuri 28.11.2007 a avut loc o acţiune în cadrul proiectului „LEGEA TREBUIE RESPECTATĂ?” în parteneriat cu Serviciul de Intervenţie Psihosocială din cadrul Penitenciarului de Maximă Siguranţă Aiud.

Elevilor le-au fost prezentate cazuri de delincvenţă juvenilă şi consecinţele care apar atunci când legea este încălcată, ce înseamnă privarea de libertate şi cât de uşor anturajul nepotrivit duce la greşeli care le pot marca cea mai frumoasă perioadă a vieţii: ADOLESCENŢA.

Activitatea a fost coordonată de prof. Delia Căpâlna.